Τη Δευτέρα 11 Οκτωβρίου κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Key Books τα δύο βιβλία της ηθοποιού Ζέτας Δούκα. Πρόκεται για μια σειρά βιβλίων με τίτλο Έλλα & Άλλυ, η οποία μιλά για τη δύναμη της φιλίας, τη γυναικεία υποστήριξη και την αποδοχή της διαφορετικότητας. Πρωταγωνίστριες είναι η Έλλα και η Άλλυ δύο αχώριστες φίλες που στο σχολείο περνούν όλη τη μέρα μαζί. Τα βιβλία απευθύνονται σε παιδιά από 6 ως 9 ετών.
Παρακάτω μπορείτε να πάρετε μια πρώτη γεύση από το βιβλίο «Είσαι δυνατή» σε εικονογράφηση Θάνου Καρανίκα.
![](https://kokkinialepou.gr/wp-content/uploads/2021/10/KB21_0_0_COVER_Eisai_Dynath_High-1017x1024.jpg)
![](https://kokkinialepou.gr/wp-content/uploads/2021/10/KB_0_02-1024x512.jpg)